Małe Smoki – treningi dla przedszkolaków

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

XVI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ ZA NAMI

Tuż przed świętami, 21 grudnia, w sobotę po raz 16 odbył się Mikołajkowy Turniej Taekwon-do. Wydarzenie to jest połączeniem zawodów sportowych z festynem rodzinnym. W tym roku wzięło w nim udział 197 zawodników, to ponad 21 osób więcej niż w zeszłym roku. Kiedy dodalibyśmy do tego rodzeństwo i opiekunów naszych zawodników wyszłaby całkiem spora liczba.

Wszystko oficjalnie rozpoczęło się o godzinie 9:00, kiedy na hali zaczęły pojawiać się Małe Smoki. Jednak aby do tego doszło już dwa miesiące wcześniej zaczęliśmy wszystko organizować, a w dniu turnieju od 7:00 nasi instruktorzy i pomocnicy (adepci, rodzice) zaczęli pracować.  Małe Smoki miały do pokonania: tor przeszkód, na którym musiały wykonać ćwiczenia na drabince koordynacyjnej, przewrót w przód, kopnięcia na packę, czy złamać deskę. Następnie na końcu toru czekały na nie tempówki, które były osobną konkurencją. Dodatkowo, chętni mogli wykorzystać swoje gibkie ciało i zawalczyć o medal w szpagacie.  Część rodziców Małych Smoków, nie chciała jedynie biernie uczestniczyć w turnieju i zapisała się na walki soft-stick. W tym roku górą byli Panowie, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium.

W części festynowej, tak jak i w zeszłym roku działo się wiele. Fotobudka aby każdy mógł uwieczni ten wspaniały dzień. Dmuchany statek piracki ze zjeżdżalnia, oraz dmuchany tor przeszkód cieszyły się dużym powodzeniem. Dzieci mogły również pomalować twarz, postrzelać z łuku, wyjść z balonowym pieskiem czy zjeść coś pysznego w naszym bufecie. Widzimy się za rok!

Protokół końcowy

Małe Smoki

Małe Smoki 3–4 lata, techniki szybkościowe, chłopcy

1.Wit Wójcik
2. Mikołaj Dymek
2. Wojciech Szczęsny
3. Antoni Stopyra
3. Gustaw Wesołkin

Małe Smoki 3–4 lata, techniki szybkościowe, dziewczętaAntonina Dudek

1.Aleksandra Baranowska
1. Antonina Dudek
2. Gabriela Smędzik
3. Natalia Rajtar

Małe Smoki 5–6 lat, techniki szybkościowe, chłopcy

1.Kamil Wiltos
2. Kazimierz Wesołkin
3. Wojciech Woźniacki
4. Piotr Zapolski

Małe Smoki 5–6 lat, techniki szybkościowe, dziewczęta

1.Julia Dymek
2. Gabriela Kwak
2. Julia Baran
3. Pola Padamczyk

Rodzice Małych Smoków

Rodzice Małych Smoków, soft-stick

1.Jakub Szczęsny
2. Adam Patyna
3. Rafał Kwak
3. Mariusz Kaliński