Małe Smoki – treningi dla przedszkolaków

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Trenerzy Małych Smoków z medalami Mistrzostw Świata

Złote medale Mistrzostw Świata dla Karoliny Czech i Michała Krupy oraz złote medale Pucharu Świata dla Ewy Wójcik, Dariusza Pazdana – to najbardziej spektakularne sukcesy zawodników Krakowskiego Centrum Taekwon-do. Turniej zorganizowany był w dniach 25-27 października 2019 w Maracalagonis we Włoszech, a udział w nim wzięło blisko 500 zawodniczek i zawodników z 16 krajów z całego świata.

Drużyna KCT poleciała na Sardynię w 10-osobowym składzie, w tym 5 trenerów Małych Smoków pod wodzą trenera Mikołaja Kotowicza. Wśród zawodników znaleźli się juniorzy i seniorzy, którzy w ubiegłych dwóch latach wykazali się największą liczbą startów, udziałem w zgrupowaniach i treningach oraz wynikami na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Bezpośrednie przygotowania zaczęły się na 3 miesiące przed startem i pozwoliły na optymalne przygotowanie zawodników do startu. Potwierdzeniem tego były wyniki, gdyż nasi zawodnicy zdobyli łącznie 15 medali (5 złotych, 5 srebrnych, 5 brązowych).

Zawody miały dwojaki charakter. Dla czarnych pasów były to Mistrzostwa Świata, natomiast dla kolorowych turniej miał rangę Pucharu Świata. Organizatorem była federacja ITF Union, na której czele stoi Wielki Mistrz Don Dalton 9. dan. W Maracalagonis wystartowało prawie 500 taekwondoków z 16 krajów z 5 kontynentów.

Z czarnych pasów największy sukces osiągnął Michał Krupa, który zdobył złoto w walkach i brąz w formach. To jego pierwszy medale medale na imprezie tej rangi. W półfinale po dogrywce pokonał reprezentanta Kirgistanu, natomiast w finale wygrał z Wrocławianinem Mikołajem Koźmińskim.

Karolina Czech miała już na swoim koncie medal Mistrzostw Świata, jednak po raz pierwszy zdobyła złoty krążek. Wygrała swoją konkurencję z walkach pokonując w finale Conie Vaughan z Irlandii rewanżując się jej tymczasem za porażkę sprzed roku ma Polish Open Cup.

W kolorowych pasach rywalizacja stała z oczywistych względów na niższym poziomie. Nie mniej jednak wspaniale zaprezentowali się nasi złoci medaliści. Ewa Wójcik w finale rozprawiła się z reprezentantką gospodarzy, a Dariusz Pazdan w ostatnim pojedynku walce pokonał klubowego kolegę Ludwika Olesia.

Cały wyjazd trwał 7 dni. Dzięki bezpośrednim lotom z Krakowa do Cagliari podróż przebiegła bardzo sprawie. Był czas na aklimatyzację oraz na dodatkowe treningi. Na miejscu ekipa przemieszczała się wypożyczonymi autami. Dlatego możliwe było połączenie sportowego wydarzenia z poznawaniem Sardynii: stolicy wyspy Cagliari, Porto Torres na północy, Alghiero na zachodzie i znajdujących się nieopodal przepięknych klifów.

Szczegółowe wyniki naszych zawodników są poniżej.