Małe Smoki – treningi dla przedszkolaków

Krakowskie Centrum Taekwon-do

Aktualności

Zimowy obóz dla Małych Smoków z rodzicami w Kluszkowcach 2019

W czasie tegorocznych ferii 71 osób spędziło z nami tydzień w Kluszkowcach, gdzie miał miejsce obóz zimowy dla dzieci i młodzieży jadących samodzielnie oraz Małych Smoków wraz z opiekunami. Pogoda dopisała, śniegu było sporo, czyli tak, jak w zimie być powinno.

Zatrzymaliśmy się w Gościńcu Pienińskim, który zapewnił uczestnikom zakwaterowanie w pokojach 2-5 osobowych z prywatnymi łazienkami, co jest dużym udogodnieniem. Posiłki były 3 razy dziennie, co dawało nam energie na cały dzień. Obóz ten nie tylko był podzielony na Małe Smoki z rodzicami i samodzielne dzieci i młodzież, ale także na tych, którzy preferują zimowe szaleństwo na stoku, i tych, którzy wolą dodatkowe treningi taekwon-do.

Osoby, które zdecydowały się na białe szaleństwo na nartach lub deskach snowboardowych, codziennie (poza dniem przyjazdu i wyjazdu) jeździła na stok, na Polane Sosny lub Wdżar. Zaraz po śniadaniu wyruszali na stok, aby wrócić na pyszny obiad i mieć siłę na kolejne atrakcje. Był podział na osoby mniej i bardziej zaawansowane, tak aby każdy skorzystał z wyjazdu jak najlepiej. Na stoku był także instruktor, który uczył naszych podopiecznych, którzy dopiero zaczynali swoja przygodę z tym sportem, lub chcieli się nieco podszkolić.

 

Poza treningami takewon-do 3 razy dziennie, na naszych podopiecznych czekały również inne atrakcje. Każdego dnia staraliśmy się w inny sposób umilić im pobyt na obozie. Słuchaliśmy kapeli góralskiej, jechać w kuligu, trenować zumbę czy ju jitsu. Oprócz tego lepienie bałwana, granie w piłkarzyki, strzelanie z łuku, filmy oraz konkurs skeczy. Na nudę nie było czasu. Rodzice do południa mieli czas dla siebie, dzięki przedszkolu dla Małych Smoków. Mogli oni również uczestniczyć w specjalnie dla nich prowadzonych treningach taekwon-do.

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, do zobaczenia na obozie letnim!